Elegia i pasja do fotografii.

Elegia i pasja do fotografii.

3,75 / 4 głosów

W fotografii dokonuje się dziś rewolucja. Raczej rewolucja dzieje się w dziedzinie projektowania graficznego. Co to za rewolucja? Warto wyjaśnić, na czym polega istota tej rewolucji.

Elegia i kolor

Bardzo ważne jest, aby w tym miejscu podkreślić, że istotą tej rewolucji jest nie tyle to, czy zdjęcie ma odpowiednią kolorystykę, ile przede wszystkim to, co najważniejsze - to, co piękne i ważne. Chodzi o atmosferę zdjęcia.

Prawdą jest, że obecnie wielu fotografów podąża za podejściem dawnych mistrzów, takich jak Rembrandt czy Van Gogh. Jednak ich największy wkład w ten temat to ich własna twórczość. Chodzi o pogląd malarza na świat. To nic innego jak próba wyrażenia na zdjęciu różnych uczuć i emocji.

Na zdjęciu silny kontrast między otoczeniem

We współczesnych czasach fotoreporterzy starają się przy odpowiednim oświetleniu uzyskać efekt zbliżony do naturalistycznego obrazu. Niestety większości fotografów pracujących w studiach fotograficznych brakuje tego pomysłu. Tu właśnie pojawia się nowa rewolucja w fotografii. Chodzi o wybór odpowiedniego oświetlenia.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że dziś prawie każdy fotograf pracujący w studiu fotograficznym korzysta z pomocy profesjonalnego technika oświetleniowego. Taka osoba rozumie proces fotografowania i pracuje z nim w oparciu o teorię estetyki i praktyczne podejście do klienta.

W dzisiejszych czasach, gdy jakość druku fotograficznego staje się coraz bardziej popularna, najważniejsze jest stworzenie od początku wysokiej klasy i naprawdę profesjonalnego zdjęcia. Tylko w ten sposób można uzyskać takie zdjęcie, jak słynne obrazy Rembrandta czy Van Gogha.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *